Najnowszej generacji soczewki progresywne PRIME firmy SEIKO

Najnowszej generacji soczewki progresywne PRIME firmy SEIKO Optical dostępne w salonie Brilliant.

SOCZEWKI PROGRESYWNE to najbardziej nowoczesny rodzaj soczewek okularowych, umożliwiających komfortowe, wyraźne i płynne widzenie we wszystkich odległościach. Soczewki progresywne korygują naturalnie występujące wraz z wiekiem problemy z widzeniem.

Najważniejsze ich zalety to:

  • wszystkie potrzebne korekcje w jednej parze okularów;
  • ostre widzenie obiektów zarówno z bliska jak i z daleka oraz odległości pośrednich;
  • atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Progresywne soczewki okularowe firmy SEIKO typu PRIME synchronizują pola widzenia dla prawego i lewego oka już dla tak niewielkich różnic w wartościach korekcyjnych sferycznych i/lub cylindrycznych jak +/- 0,50 dioptrii nawet w peryferyjnych częściach soczewek. Przed rozpoczęciem zasadniczego procesu produkcji, specjalne oprogramowanie modulacyjne symuluje ostateczny rezultat i dopasowuje odpowiednio efekt synchronizacji. Gwarantuje to wrażenie wyjątkowo harmonijnego widzenia.

Największym wyzwaniem dla soczewek progresywnych jest nieregularna krzywizna rogówki oka, określana jako astygmatyzm. Astygmatyzm ten w połączeniu ze szczególnymi właściwościami soczewek progresywnych może prowadzić do zniekształceń obrazu w obszarach peryferyjnych (najbardziej widoczne od strony skroniowej) oraz ograniczyć widzenie w bliskich odległościach. Konstrukcja soczewek SEIKO PRIME wykorzystuje dodatkową technologię konstrukcji asferycznej ASS , która zapobiega zniekształceniu obrazu w obszarach peryferyjnych soczewki oraz problem z widzeniem bliży. Oznacza to lepsze widzenie z bliska, mniejsze zmęczenie oczu i najlepszą jakość obrazu spełniającą standardy doskonałości realizowane wyłącznie przez soczewki SEIKO PRIME.

Soczewki progresywne SEIKO PRIME zostały opracowane dla użytkowników korekcji okularowej, u których indywidualne pomiary ustawienia oprawy okularowej i soczewki przed okiem nie mieszczą się w standardowych parametrach! W takich przypadkach, soczewki są projektowane i wykonywane na podstawie specyfikacji indywidualnej czyli przy wykorzystaniu Seiko Digital MultiTool – najnowocześniejszego programu do pomiarów indywidualnych parametrów klienta i wybranych przez niego opraw, co w efekcie daje okulary przygotowane „na miarę” zapewniając swobodne i komfortowe noszenie potrzebnej korekcji. Soczewki SEIKO PRIME spełniają najwyższe wymagania estetyczne, zapewniają najlepszą jakość i dobre widzenie już od pierwszego założenia.

Oprawy okularowe wybierane są przez użytkowników nie tylko na podstawie dobrego dopasowania i funkcjonalności, ale przede wszystkim ze względu na walory estetyczne. Od soczewek okularowych oczekują tego samego a często nawet więcej. Różna grubość górnej i dolnej części soczewki wynikająca z parametrów przepisanej korekcji oraz centracji jest często irytująca i mało estetyczna szczególnie w oprawach „na żyłkę” oraz bezobwódkowych tzw. oprawach typu patent. SEIKO PRIME sprawia, że powyższe problemy odchodzą w przeszłość. Zastosowany „zmienny pryzmat pocieniający” zapewnia równomierną grubość soczewek. Ta pionierska technologia pozwala na ujednolicenie grubości górnej i dolnej krawędzi soczewki okularowej i uzyskanie optymalnego efektu. Przed przystąpieniem do produkcji soczewek progresywnych SEIKO PRIME bardzo ważne jest przeprowadzenie przez producenta symulacji wykonania soczewek, którego efektem jest idealna precyzja uzyskanych soczewek, wyraźny obraz i optymalna jakość widzenia.

Soczewki progresywne SEIKO PRIME dostępne są we wszystkich indeksach czyli odpowiednio dobranych grubościach soczewek w zależności od potrzebnej korekcji okularowej. Ponadto każda soczewka uszlachetniana jest wysokiej jakości powłoką antyrefleksyjną (AR SCC lub AR SRC ), która objęta jest 3-letnią gwarancją jakości!

Soczewki okularowe SEIKO PRIME przeznaczone są zarówno dla doświadczonych użytkowników soczewek progresywnych jak i dla osób zaczynających przygodę z okularami progresywnymi!

Jeżeli mają Państwo pytania to serdecznie zapraszamy do naszego salonu okulistyczno-optometryczno-optycznego Brilliant. Nasi specjaliści czekają na Państwa.

Soczewki progresywne SEIKO PRIME